Lillebæltshallerne i Middelfart har forlænget fristen for bestilling af frokostbuffet i forbindelse med DM i hurtigskak for hold. Den nye deadline er onsdag kl. 12.00.
Frokostbuffet Med Lækre Retter
Buffeten inkluderer en lækker sammensætning af retter, herunder æg og rejer, roastbeef med remoulade og ristede løg, lun leverpostej med bacon, frikadeller med rødkål, samt ovnbagte krydderkartofler. Der vil desuden være brie med frugt og brød med smør til dessert. Denne frokostbuffet vil uden tvivl give deltagerne den nødvendige energi til at yde deres bedste under stævnet.
Det er også muligt at tilmelde hold til stævnet, som finder sted den 24. maj. Tilmeldingen skal ske senest to dage før pinsesøndag, altså fredag den 22. maj. Holdopstilling og styrkeliste skal sendes til stævneleder Poul Jacobsen via e-mail eller telefon. Han står klar til at besvare eventuelle spørgsmål.
Der er fri tilmelding af hold i alle rækker, så alle interesserede kan deltage, uanset om deres Hovedkreds har afholdt et kvalifikationsstævne. Dette åbner op for en fantastisk mulighed for både nye og erfarne spillere til at vise deres færdigheder og konkurrere med andre skakentusiaster.
Stævnet vil finde sted i Lillebæltshallerne, som ligger på Færøvej 74-76 i Middelfart. Med gode faciliteter og en central beliggenhed er det det perfekte sted for at afholde et så vigtigt arrangement. Deltagerne kan se frem til en dag fyldt med intens skak og samvær.





