
Cheftræner Thomas Nørgaard ser positivt frem til søndagens opgør mod FC Nordsjælland. Han opfordrer fansen til at støtte holdet, som de gjorde det for nylig på Sydbank Park.
Marcus Bundgaard, en vigtig spiller for Sønderjyske Fodbold, finder styrke i klubben, mens han også kæmper med sin kærestes kræftsygdom.
Sønderjyske Fodbold har netop budt Jan Gerber velkommen som nyt medlem af klubbens bestyrelse. Gerber bringer med sig en solid erfaring, som vil være en fordel for klubben.
Spændende Kamp og Partnerskaber
Der er mange gode grunde til at tage en tur til Sydbank Park søndag klokken 14.00, hvor der venter en spændende kamp mod FC Nordsjælland. Klubben har også indgået et partnerskab med Kræftens Bekæmpelse, som blandt andet indebærer, at Kræftens Bekæmpelse vil blive synlig som trøjesponsor.
I 3F Fanzonen vil der være livlig musik og god stemning, når Sønderjyske Fodbold møder FC Nordsjælland. Det er en fantastisk mulighed for fans at opleve kampen i en festlig atmosfære.
For nylig vandt holdet en træningskamp mod AC Horsens med 2-1, hvor Ivan Djantou og U19-spilleren Lasse Mandal stod for målene. Denne sejr giver holdet selvtillid, og de ser frem til at fortsætte deres gode præstationer.
Det er muligt at tilmelde sig klubbens nyhedsbrev for at holde sig opdateret med de seneste nyheder og informationer om hjemmekampe. Med så mange spændende aktiviteter og nyheder, er der ingen grund til at gå glip af noget, når det gælder Sønderjyske Fodbold.