
Noah Ganaus ser frem til sin sidste testkamp i Randers, inden han og holdet begynder sæsonen i 3F Superligaen. Den nye angriber har haft en lovende start i klubben, hvor han allerede har scoret sit første mål i en træningskamp mod B.93.
Det er mindre end to uger siden, Noah Ganaus blev præsenteret som klubbens nye spiller. Han har indgået en treårig kontrakt og har hurtigt fundet sig til rette i omklædningsrummet. Ifølge Noah har både spillere og trænere været meget imødekommende, hvilket har gjort det let for ham at falde til.
Imponerende Præstationer i Testkampene
I sin debutkamp mod B.93 viste han straks sit værd ved at assistere en medspiller og selv finde nettet. Han var nervøs før kampen, men efterhånden som spillet kom i gang, følte han sig godt tilpas.
Senest spillede han mod AGF, hvor han igen gjorde en god figur. Han var tæt på at score endnu engang, men AGF’s målmand gjorde det godt. Noah Ganaus har altså allerede vist, at han kan være en værdifuld spiller for sit nye hold.
Den kommende testkamp mod Randers FC finder sted i morgen kl. 14.00. Noah Ganaus og holdet håber at kunne præstere en god indsats, så de kan tage en positiv oplevelse med sig inden den officielle sæsonstart. Noah ser frem til at møde fansene, især når det bliver tid til at spille på hjemmebane.
Kampen mod Randers FC vil være åben for tilskuere, og der er også mulighed for at se kampen online. Dette er en fantastisk chance for fansene at støtte deres hold og se Noah Ganaus i aktion, mens han fortsætter med at tilpasse sig 3F Superligaen.