Vinderen af FC Nordsjællands opgør mod GAIS i UEFA Conference League kvalifikationen får en spændende udfordring i næste runde, hvor de skal møde enten Valur fra Reykjavik i Island eller Zrinjski fra Mostar i Bosnien-Herzegovina. Dette blev offentliggjort, da UEFA trak lod til den tredje runde af kvalifikationen tidligere i dag.
Kampdetaljer og Billetinformation
Kampene mod GAIS er planlagt til den 6. og 13. august, men datoerne kan ændre sig, når UEFA har overblik over alle deltagerne. For dem, der ønsker at følge med i GAIS-kampene, er der mulighed for at tage til Gøteborg. Billetter kan købes online. Alternativt kan man også se kampen hjemmefra mod en lille betaling.
Returopgøret i Farum vil blive sendt på Viaplay, og det anbefales at tage venner og familie med til at opleve den gode stemning på stadion. Billetter til denne kamp er også tilgængelige online. Det er en fantastisk mulighed for fodboldfans at støtte deres hold og være en del af den spændende atmosfære, som UEFA Conference League kvalifikationen bringer.
Med den stigende interesse for europæisk fodbold er det en god idé at sikre sig billetter i god tid. Dette vil ikke kun give fansen muligheden for at se deres hold spille, men også opleve et internationalt niveau af konkurrence. Uanset om du vælger at tage til Gøteborg eller nyde kampen fra hjemmet, er der mange måder at engagere sig i denne spændende fodboldrejse.





